Четириесет и шестгодишнио возач на Брза помош Д.М. од Белград денеска починал по компликации предизвикани од коронавирусот во КБЦ „Звездара“.

Како што пренесуваат српските медиуми, уште неколку членови на потесното семејство на починатиот Д.М. имале корона и починале. Неговата мајка и сопругата починале во разлика од седум дена. Таткото на починатиот возач се уште е во болница.

Починатиот возач и неговата сопруга оставија две деца. На денот на смртта на мајката, 16-годишниот син бил пренесен на педијатрија на КБЦ Драгиша Мишовиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.