Чаба Ѓер, Унгарец од Војводина призна дека два криминални кланови му понудиле да го ликвидира претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Ѓер е „професионален“ платен убиец е во затвор во Унгарија откако пред три години уби човек на паркинг пред очите на неговото дете.

Чаба е во познат по прекарот „насмеаниот убиец“ поради што постојано се смешка вели дека барање да го ливикдира Вучиќ дошло од неколку криминални организации на Балканот за добра парична награда.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.