Големо беше славјето во штабот на Српската напредна странка по убедливата победа на изборите. Откако беа објавени првичните резултати сите навалија на богатата шведска маса за да се почестат.

Централно место на трпезата имаше печеното прасе како што прилега на српските адети. Имаше и разни канапеи, салати, како и колачиња. Масата беше испразнета за само десетина минути.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.