Паника помеѓу капачите на познатата црногорска плажа Јаз, кај Будва. Инцидентот се случил денеска околу пладне, кога посетителите на плажата помислиле дека во морето има ајкула. Сите веднаш излегле од вода.

Во општата паника, во водата влегло едно локално момче, кое запливало кон „ајкулата“, за која на крај се покажало дека е само голема риба иглун, вид на сабјарка.

Целиот инцидент присутните го споделија и на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.