Во слава на живиот Бог стигнавме на Цетиње да извршиме устоличување на митрополитот црногорско-приморски, господин Јоаникиј.

Сите ги повикуваме на мир и молитва на Господ Христос, напиша партијархот Порфирије на својот Инстаграм профил.

Неговата порака ја следи и снимка од слетувањето на хеликоптерот со кој тој и митрополитот Јоаникиј стигнаа на устоличувањето на Цетиње.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.