Седумгодишно момче загинало синоќа во населбата Скробара кај Панчево. Се сомнева дека причина за смртта е удар од гром.

Невремето проследено со силен дожд, ветер и грмотевици вчера погоди делови на Србија.

Од удар на гром, како што се претпоставува синоќа настрадало седумгодишно момче на патот за Црепаја.
Наложено е да се изврши обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.