На првиот ден од есента во соседна Србија падна првиот снег.

Снег во овој момент без престан вее на Копaоник.

Според фотографиите може да се забележи дека таму навистина е студено, а снегот покажува дека зимата ја скокна есента и пристигна порано.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.