Авион Ф-4 фантом на грчката воена морнарица, утрово паднал во Јонското море, а во тек е потрага по двајцата пилоти, објавија грчките медиуми.

Според новинската агенција АНА-МПА, авионот што полетал во 10.15 часот утрово од градот Андравида во северозападниот дел на Пелопонез, се урнал во морето за време на едукативен лет.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.