Ова го нема ни во Германија. Вакви се најчестите коментари на српските граѓани откако ќе ја примат корона вакцината. Србија е лидер во регионот и досега вакцинираше над 60.000 луѓе.

Луѓето се воодушевени од организацијата и откако ќе ја примат оставаат свој коментар во книгата за впечатоци.

„Секоја чест“, „Благодарам на здравствените работници за ова што го прават за нас“. „ Не можам да поверувам дека има ваква организација и љубезност“-пишува во коментарите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.