Јовица Вукотиќ со невенчаната сопруга Маша Мишиќ има две деца. На Маша и се губи секаква трага откако во 2019 година неколкумина противници на нејзниот сопруг ја пресретнале пред затворот преправајќи дека се полицајци. Тие сакале да и подметнат цијанид во храната што ја носела за Јовица.

Излегле од „Шкода Фабија“ и почнале да ја претресуваат но на Маша тоа и станало сомнително па повикала затворска полиција и групата се разбегала.

Oттогаш на Маша и се губи трагата па Јовица во затворот во Црна Гора каде во моментов се наоѓа го посетува манекенката Дејана Живковиќ со кого тој е во врска.

Наводно таа била со него која во Турција бил упасен со македонски пасош.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.