На социјалнит мрежи се објавени фотографии неколку секунди по автобуската несреќа. Ги снимиле возачи кои во тој момент минувале по делницата „Струма“. На фотографиите се гледа како атобусот е во пламен и веќе се пристигнати противпожарни екипи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.