Тоа што го вети и го исполни. Вучиќ ги објави сликите од жртвите на кланот на Веља невоља.На нив се гледаат осакатени глави и тела, голи мажи легнати на земја.

Вучиќ предупреди овие слики да не ги гледаат деца,

Се сомневаме дека ова се фотографии на навивачи на Ѕвезда и на Партизан-откри Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.