Насилникот кој физички ја злоставуваше жената на Ада Циганлија е Никола В.

Никола до сега не бил осудуван, а одредено му е задржување до 48 часа по налог на основното јавно обвинителство поради кривично дело, Насилничко однесување.

Никола и жртвата се познаваат од порано, имале некој вид емотивна врска. Како што неофицијално се дознава, веќе бил насилен кон жртвата.

Девојката после тепањето на плажа, истата вечер отишла кај него дома.

Жртвата е Д.Т.(36) и не сака да оди на лекар заради повредна листа.

Никола работи во градежништво, а решил да се брани со молчење.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.