Александар Вучиќ на отварање на пунктот изјави дека бројот на заинтересирани за вакцинација против коронавирусот се зголемил откако државата најавила финансиска поддршка од 3.000 динари за вакцинираните, но дека тоа сè уште не е доволно.

– Претходно, во просек имавме околу 8.900 вакцинирани дневно, а сега околу 23.000, што е еден мал град. Не е лошо, но не е доволно, изјави Вучиќ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.