Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска беше во посета на Сараево за да донира 5.000 вакцини против ковид-19 на Босна и Херцеговина. По заминувањето од главниот град на БиХ објави фотографија од авион каде што јаде сараевски ќебапи.

По успешната посета на Сараево, човек најдобро може да се окрепи со сараевски ќебапи. Служев војска во БиХ и оттогаш ги обожавам сараевските ќебапти, објави на Инстраграм Вучиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.