На фејсбук се појави видео од српски туристи кои играа зајечарко оро во море на Паралија.Oвој туристички центар кај јужниот сосед во моментов врие од српски гости.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.