Групата на Веља невоља можеше да уништи возила во кое се возат ВИП личности, па и Александар Вучиќ.

Ова го тврди министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин откако беше презентирано оружјето кое е најдено  кај Беливук.

Вулин објасни дека во неговата викендица во Ритопек е наден тежок митролез кој може да пробие оклопно возило и блиндиран автомобил.Најден е и снајпер, рачен фрлач за гранати, мини и сл.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.