Со последната одлука Србите во Грција ќе можат веќе од понеделник со потврда за вакцинација или негативен ПЦР тест- јавува ТВ Пинк

Иако во Грција на сила е полициски час тој нема да важи за туристите велат од Туристичката организација во Србија додавајќи дека на влезот во Грција ќе треба и да се пополни одреден формулар.

Сите оние кои ќе се одлучат да одат во Грција нема да можат да уживаат во Рестораните и кафулињата во Грција кои остануваат затворени до 4 мај но туристите ќе може да порачуваат и земаат нарачки

Во информацијата се вели и дека е потврдена и одлуката на македонските туристички места дека за српските државјани престојот ќе биде 20% поевтин.

Дали одлуката за отварање на Македонско-Грчката граница ќе остане на 14 мај останува да видиме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.