Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кратко по 16 часот ја напуштил зграта на Претседателството која беше обиколена од група луѓе кои денеска протестираа во Белград.

Како што дојде, така и си замина, не криејќи се од никој, јавил репортерот на Танјуг од лице место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.