Пред едно кафуле во Нови Сад „никна“ мурал посветен на покојниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ.

Како што пишуваат српските медиуми, уметникот Урош Штрбоја покрај портретот на познатиот музичар, испишал и стихови од познатата песна „Успаванка за дечака“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BICIKLANA (@biciklana.ns)

Познатиот кантавтор почина на 19 февруари.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.