Во Србија денеска се регистрирани 54 нови позитивни случаи на коронавирусот, а едно лице почина.

Со тоа вкупниот број на потврдени случаи порасна на 11.354, додека во последните 24 часа се тестирани 5.215 лица.

Со тоа вкупниот број на тестирани лица во Србија порасна на 239.234 лица, кои го исполнувале критериумот за тестирање.

Во Србија денеска се регистрирани 54 нови позитивни случаи на коронавирусот, а едно лице почина.

Со тоа вкупниот број на потврдени случаи порасна на 11.354, додека во последните 24 часа се тестирани 5.215 лица.

Со тоа вкупниот број на тестирани лица во Србија порасна на 239.234 лица, кои го исполнувале критериумот за тестирање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.