Во последните 24 часа, од тестирани 10.634 лица во Србија, на коронавирус биле позитивни 409, а десетмина починале, јави „Блиц“ повикувајќи се на информации од здравствените власти.

Според најновите податоци од Министерството за здравство, на респиратори во српските болници во моментот се 167 пациенти, што е намалување во однос на вчерашниот ден.

Вчера оваа бројка изнесуваше 185 пациенти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.