Вицепремиерот на Бугарија, Красимир Каракачанов и празникот на жената го искористи за нова провокација кон нашата земја.

Тој на социјалните мрежи објави фотограгија на т.н голема Бугарија на која се наоѓа и територијата на Македонија.

Традиции, семејство и чесност. Бугарија над се-напиша Каракачанов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.