Уште еден земјотрес го затресе Загреб во 20:54 часот. Кратко време по земјотресот во 20:54 часот, се почувствувал уште еден благ потрес.

Според ЦСЕМ-ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина 3,7 според Рихтер.

Тие посочуваат дека ова е 11 потрес во Загреб во последните 63 часа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.