Метеж и несреќа предизвикани од лошото време на автопатот „Струма“.

Џип рано утринава удрил кај атарот на селото Бошнек, а десетици автомобили подолго време останале заглавени во снежната лавина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.