Во Белград е отворен еден од најголемите шопинг молови во Европа. Се вика „Галерија“ и изгледа навистина импозантно.Речиси е невозможно да се прошета за еден ден па затоа низ него се вози со возило. Со електрично возило денеска низ трговскиот центар се повозе и претседателот Алекснандар Вучиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.