Седумгодишно дете загина денеска откако паднало од 12 кат на станбена зграда во Ниш.

Засега не се познати деталите за несреќата, а се шпекулира дека детето паднало од прозорецот.

Увидот е во тек, а според информациите од Србија, детето останало само во станот, кога неговата мајка заминала да го однесе другото дете во градинка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.