Велимир Беливук не може да се помири што беше уапсен пред важна акција која ја планирала неговата екипа. Тој во затвор се пожалил дека малку фалело да го ликвидира претседателот Александар Вучиќ.

Ни требаше уште два-три дена наводно рекол Веља невоља.

Овие негови зборови во затворот допреле до агентите на БИА кои заклучиле дека се однесуваат на претседателот Александар Вучиќ. Претходно екипата на Веља набавиле оружје и митразелзи токму од српкото МВР кои им биле давани како расходовани иако тоа биле речиси нови париња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.