Црногорскиот тиражен весник “Вијести” во денешното издание пренесува колумна на директорот на весникот Жељко Ивановиќ со шокантен наслов кој според електронското издание и читаноста досега има предизвикано лавина во соседството.

Во колумната Ивановиќ зборува за актуелните случувања во Македонија и за изјавата на премиерот Заев каде тој вели дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја срушат владата.

Целата колумна прочитајте ја тука

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.