Невремето пристигна во Белград околу 13 часот и 40 минути, во моментов снимки од обилни врнежи доаѓаат од Обреновац, каде сред бел ден се смрачо. РХМЗ најави силен ветер и град за белградско, а Александар Шапиќ, градоначалник на Белград, ги предупредува граѓаните да не излегуваат надвор.

Foto: B92

Foto: B92

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Извор: Б92.рсRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.