Силно невреме попладнево ја зафати Хрватска. Невремето беше проследено со дожд, град и грмежи.

На одредени места исто така имаше и снег. Температурата се движи меѓу 8 и 13 степени, а на Јадранот до 18 степени. Во текот на попладнето се очекува повторен пад на температурата и заладување.

Погледнете ги видеата во продолжение:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.