Невреме проследено со град и силен ветер, ја зафати вчера Србија. Најпогодена е Меленица, каде паѓал град со големина на орев.

Републичкиот хидрометеоролошки завод издал предупредување за вчера попладнето, вечерта и ноќта кон недела. на интензивни грмежи со обилни врнежи, силен ветер и град.

Предупредувањето било дадено за западна, централна и северна Србија.

Gepostet von Mojeselo Melenci am Samstag, 3. August 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.