Невреме и силен град со ветер вчера зафати делови од Србија, наведува Војводина Метео.

Невремето донело силен град, обилни врнежи и силен ветар, а за помалку од еден час наврнало 30 литри дожд.

Според Војводина Метео, нивите на мештаните биле побелени од град, но засега не се проценети штетите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.