Големо невреме имаше попладнево во Сараево. Дождот паѓаше непрекинато неколку часови и предизвика проблеми како во сообраќајот така и во снабдувањето со електрична енергија.Улиците и булеварите беа полни со вода, па возачите како да пливаа со своите автомобили.

Погледнете:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.