Автомобил заврши вертикално залепен за куќа, откако излетал од патот утрово во селото Умчари во Србија. Во несреќата возачот се здобил со лесни повреди, а никој од домаќините во куќата не е повреден.

Локалните жители за српски „Телеграф“ велат дека на ова место често се случуваат несреќи, но ниедна толку неверојатна. Возачот најверојатно се излизгал од влажниот пат и завршил на фасадата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.