Несекојдневна сообраќајна незгода се случла во Бјелина, пренесе локалниот медиум „ИнфоБјелина“.

Имено, околу 11:30 часот се случила сообраќајна незгода на локалниот пат во која учествувале две возила: „Опел“ и „Мазда“, што ги возеле свекор и неговата снаа.

„ИнфоБјелина“ дознава дека во незгодата свекорот се здобил со тешки телесни повреди, а снаата со полесни. Во тек е и увид на местото на несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.