Четиринаесетгодишниот Лазар М. од Нови Пазар, Србија, ненадејно починал за време роденденска забава на школски другар.

Момчето одеднаш паднало откако испило чаша вода. Иако лекарите се обидувале да го реанимираат, момчето починало. Обдукцијата покажала дека настрадал од срцев удар.

Лазар бил прва година во средно економско училиште за кое денешниот ден е прогласен за ден на жалост и нема да се одржува настава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.