Претседателот на Србија, Алексадар Вучиќ, на прес конференција денеска изјави дека полицијата го идентификувала лицето кое синоќа со моторна пила влезе во зградата на РТС.

Надлежните си ја работат својата работа, немој да се грижите и за него а и за уште многу други, рекол Вучиќ во своето обраќање, нагласувајќи дека ваквата метода или уцена, може да помине во друга замја, но не и во Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.