ЛКрасимир Каракачанов по втор пат стана дедо, а внукот го крсти Гоце Делчев.

Дури и на скопските манипулатори веќе треба да им биде јасно чиј е Гоце Делчев!, пишува на официјалната страница на партијата.

Во соопштението се додава дека внукот е од неговата ќерка Деница и неговиот зет Никола, а името ќе бидело историско.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.