Денеска во просториите на Автомото сојузот на Србија беше убиен Мирко Бутулија. Во него пукал неговиот секретар Предраг Ѓурѓев, кој бил негов близок соработниk, а на крајот и негов џелат. Откако пукал во него, Предраг се самоубил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.