Претседателот на Србија, Александар Вучиќ се сретна денeска со претставници на компанијата Азвирт. Притоа тој имаше обраќање во врска со инвестицијата, но  се осврна и на неговата здравствена состојба.

Јас сум хронично болен. Јас и денеска сум под терапија. Тоа се мои проблеми, не сум некој кој е со најдобро здарвје, но додека имам сила и енергија ќе се борам уште повеќе, тоа ви го гарантирам. Ниту едена секудна не обвинив некој друг за моите здрaвствени проблеми- рече Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.