Тажна е судбината на родителите на водачите на Земунскиот клан Душан Спасојевиќ-Шиптар и Миле Луковиќ-Кум.

Родителите не можеле да поверуваат дека нивните деца сериозно влегле во криминал и дрога се додека не се увериле со сопствените очи.

Кого се помирил, татко на Душан Спасојевиќ кој бил чесен рудар од Медвеѓа ја кажал својата клетва.

Не сакам овој гад да ми појави ни на гробот.Никогаш-проколнал Миле Спасојевиќ.
И навитина кога Мил починал, Душан не дошол на гробот.

Слична е судбината и на таткото на Миле Луковиќ. Тој бил пратеник во селото Долен Гајтан. Кога се разочарал од тоа што го правел синот се самоубил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.