Србија е во шок откако денеска откако Зоран К од Сремски Карловци си ги уби родителите. Зоран бил почитуван лекар но во моментот не бил вработен. Се уште не се знае која е причината што кренал рака на мајка си и татко си но се претпоставува дека тоа се нерасчистените семејни и финансиски односи.

Соседите раскажуваат дека 48 годишниот Зоран барал родителите да ја продадат семејната викендичка. Тие не се сложувале и Зоран во бес ја земал пушката и двајцата ги застрелал. Телата ги оставил во куќата и си заминал

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.