Лидерот на Движењето на слободни граѓани, Сергеј Трифуновиќ ги повика граѓаните на Белград да излезат пред Собранието на Србија денес во 18 часот. Иако вчера го натепаа тој денеска пак ќе излезе на протестите.

Почитувани сограѓани, ве повикувам вечерва сите заедно да покажеме дека не сме хулигани со тоа што ќе дојдеме пред Националното собрание во БЕЛИ МАИЦИ во 18 часот и со тоа да направиме јасна разлика помеѓу хулиганите и нас кои дојдовме да изразиме незадоволство. Исто така, ве замолувам да седиме мирно, на растојание со маски и ракавици. Во овој момент, најважно е да се зачуваат здравјето и достоинството“, напиша Трифуновиќ на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.