Никола Вушовиќ, викан Џони од Врачар кој се смета за наследник на Веља невоља пред неколку денови е уапсен во Доминиканската република, пишува „Курир.рс“.

Дека криминалните кланови во Србија се поврзани докажува и тоа што Никола е уапсен во куќата на Славиша Кокеза кој беше приведен во акцијата против Беливук.

Поради овој скандал Кокеза беше принуден да се повлече од претседателското место во Фубалската федерација на Србија.

Џони бил а потерница на Интерпол а во акцијата се вклучила и американската ДЕА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.