Српското министерство за внатрешни работи конечно ја покажа машината за мелење месо на познатиот Велимир Беливук.

Но, Веља невоља машината не ја користел за да измели свинско месо туку тука ги мелел неговите жртви.Тоа го правел буквално, ги ставал во машината тазе убиени и ги мелел на ситни парчиња.

При мелењето во викендицата во Ритопек крвта прскала наоколку по ѕидовите каде се пронајдени ДНК траги од жртвите.

Погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.