Излегуваат нови грозоморни информации од злосторствата на Велимир Беливук. Како што пишува „Информер.рс“. Откако тој почнал да ги меле жртвите со машина за месо, тоа му се видело многу напорно и му одземало многу време.

Затоа во викендицата во Ритопек набавил цигли и големи камења и ги врзувал жртвите. Така врзани ги фрлал во Дунав и бил сигурно оти ќе продаднат на дното поради големата тежина и оти тешко ќе бидат отриени.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.