Локалната полиција во околината на Љубљана пронашла мртов маж за кој се сомнева дека е напаѓачот кој уби две лица во главниот град на Словенија.

Наводно, пукањето се случило во барот „Сомбреро“.

Според неофицијални информации од СТА, сторителот наводно побегнал со автомобил, а со себе наводно имал повеќе оружје и рачна бомба. Тој го запрел автомобилот во Поље, излегол од него и потоа се самоубил.

Полицијата сè уште ја нема потврдено оваа информацијаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.