Многу познати личности се најдоа во пишаната евиденција на макроата што оваа недела беа уапсени во Белград. Меѓу нив, како што пренесува црногорската „Борба, се најде и познат црногорски политичар.

Повикувајќи се на свои извори, порталот пишува дека политичарот бил еден од најчестите корисници на сексуалните услуги организирани од уапсените макроа. Наводно, омилени девојки му биле Србинките и Романките, но барал и сексуални придружнички од БиХ и Бугарија.

Тој преферирал интимните дружења да се организираат на егзотични дестинации.

Белградските медиуми претходо пишуваа дека во евиденцијата може да се прочитаат имиња и од српската политичка сцена но и на познати фудбалери.

Цената на сексуланите услуги била од 100 до 550 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.