Водачот на Шкаљарскиот клан кој е во затвор во Белград бара не ја напушта својата ќелија бидејќи смета дека надвор му е загрозена безбедноста.

Јовица Вукотиќ е во притвор откако беше упасен во Турција со македонски пасош на име Георги Андонов.

Тој досега неколку пати беше изнесен од затворот за сослушување но вели дека така е лесна места и „глинен гулаб“ во рацете на Кавачкиот клан со кого се смртни непријатели.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.